Miniclip Oyunları

Miniclip dijital oyunlarda dünya lideridir. Şirket, mobil, sosyal ve çevrimiçi platformlarda, aylık 200 milyon aktif kullanıcı kitlesine ilgi çekici oyunlar geliştirmekte, yayınlamakta ve dağıtmaktadır.

Miniclip, 2001 yılında, yeni nesil oyun eğlence şirketi kurma hayaliyle üniversiteden yeni bir genç meraklı olan Rob Small ve bilgisayarlı finans ticaretinde girişimci olan Tihan Presbie tarafından kuruldu. Rob’ın bilgisayar oyunlarına olan aşkı, ailesi ona bir ZX Spectrum aldığında başladı ve o zamandan beri oyun oynamayı bırakmadı!

2001 yılında kurulan şirket,195’den fazla ülkede ve altı kıtada başarılı bir şekilde büyük bir organik izleyici kitlesi yetiştirmiştir. Miniclip’in web sitesindeki oyunlar çoğunlukla Miniclip tarafından yaratılmıştır, ancak bazıları Armor Games ve Nitrome tarafından oynanan oyunlardır. Miniclip, dijital oyun alanını benzersiz bir şekilde anlıyor ve 45’in üzerinde yüksek kaliteli mobil oyun portföyü, dünya çapında yaygın dağıtım ve uluslararası alanda tanınmış bir marka geliştirdi. Önde gelen franchise 8 Ball Pool ™, Soccer Stars ™, Football Strike ™ ve Agar.io ™ içerir.

Miniclip, 2008’de dünyanın en değerli internet başlangıcı olan Tech Times Tech Track 100 ‘ ve Deloitte & Touche “Fast 50” adlı Silicon Alley 50’de ve İngiltere’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden biri olduğunu vurguladı. Miniclip, İnternet’in arka arkaya üç yıl boyunca En İyi Oyun Sitesi için “İnternetin Oscarları” olan prestijli Webby Peoples Ses Ödülü’nü kazanan ilk ve tek web sitesi oldu ve 2008’de Miniclip’in CEO’su Robert Small onurlandırıldı. Londra’nın Yılın Girişimcisi ”, Ernst & Young.

Şubat 2015’te Miniclip, dünyanın en büyük oyun şirketi ve 5. en büyük küresel internet işletmesi olan Tencent’ten çoğunluk yatırımı almaktan heyecan duyuyordu. Miniclip’in tarihindeki bu yeni bölüm, şirketin konumunu güçlendirir ve Tencent, bugüne kadarki başarılarını ve gelecekteki potansiyelini kabul eder. Her iki kuruluş da Batı’nın en iyi oyunlarını Doğu’ya getirmek için birlikte çalışmayı taahhüt ediyor.